Стамеска и долото - это столярные инструменты, необходимые для выдалбливания небольших отверстий и гнёзд в материалах из дерева. Также данные инструменты используются для подрезки выступов, плоскостей и для снятия небольшой толщины материла.
 • 0
 • Кошик порожній

Стамески и долото - виды и способы использования

Стамески и долото - виды и способы использования

Стамески и долото - виды и способы использования

21.08.2013174

Для работы с деревом существует несколько видов стамесок, которые хорошо подходят в тех случаях, когда невозможно выровнять поверхность при помощи рубанка или выбрать древесину там, куда не может подобраться пила.

Стамеской хорошо выдалбливать небольшие по размеру пазы и гнёзда. По форме и исполнению стамески и долото схожи, но между ними существует одно главное отличие. Стамеской работают, используя силу рук, даже для нанесения удара, а вот долото рассчитано на использование дополнительного ударного инструмента, когда по ручке ударяют молотком или киянкой. По этой причине долото является прочным столярным инструментом.

Долото и стамеска изготовлены из прочной специальной инструментальной стили - кованная и листовая сталь. Лезвия инструментов закаливаются, поэтому, даже работая с твёрдой породой дерева, на нём не должно оставаться ни каких следов. 

Полукруглые стамески имеют широкое полотно и подразделяются на глубокие, круглые и отлогие, что определяется способом заточки. Полукруглые глубокие стамески по другому ещё называют церазиками, такие инструменты используются там, где необходимо сделать круглое углубление или отверстие.

Угловые стамески необходимы для выборки углов углубления, поэтому они выпускаются с разными углами от 45 до 90 градусов. 

Для формирования дна паза и выборки углублений используются стамески клюкарзы, которые имеют изогнутое полотно. Также в продаже имеются пасечные и токарные стамески, электродолбежники и резцы. 

Інші новини розділу

 • Вентиляція в приміщенні - кілька правил 16.09.2018705 Вентиляція в приміщенні - кілька правил
  Найпростіший варіант вентиляції будівель - природний. Коли повітрообмін відбувається через різницю температури і щільності всередині і на вулиці.
 • Установка стовпів для дерев'яного паркану 16.09.2018655 Установка стовпів для дерев'яного паркану
  У продажу є стовпи для монтажу огорож повністю готові до застосування. Як правило, вони вже покриті спеціальними антигрибковими і ізолюючими складами.
 • Як утеплити підлогу 16.09.2018597 Як утеплити підлогу
  Найпопулярнішим способом утеплення холодногополу завжди було покриття його спеціальним лінолеумом, у якого є підкладка, що сприяє тепло- і звукоізоляції.
 • Newwall - ваш надійний дилер 11.01.2018517 Newwall - ваш надійний дилер
  Дана торгова марка займається реалізацією інструменту, пристосувань і устаткування різних виробників. Ми працюємо зі складами наступних відомих у всьому світі фірм
 • Пластикова стеля 20.04.2017815 Пластикова стеля
  Перевагою пластикової стелі щодо гіпсокартонного є її стійкість до вологи.
 • Ящик слюсарних інструментів - наповнення 20.04.2017574 Ящик слюсарних інструментів - наповнення
  Слюсарний набір інструментів для домашньої експлуатації часто містить не тільки популярні і відомі предмети, такі як молоток, викрутка, ключ, а й містить зубило, кернер, кусачки і інші інструменти.
 • Підбираємо раковину для монтажу на меблевий виріб 03.01.2017472 Підбираємо раковину для монтажу на меблевий виріб
  Для невеликих вбиралень раковина з тумбою просто незамінна. Дана споруда відрізняється підвищеною функціональністю і привабливим зовнішнім виглядом.
 • Який стиль краще підібрати для невеликої ванної кімнати 08.11.2016507 Який стиль краще підібрати для невеликої ванної кімнати
  Раковина з тумбочкою добре впишеться в стилістику мінімалізм або лофт. Правильно підібрані розміри сантехніки допоможуть заощадити простір у ванній кімнаті.
 • Як вибрати добротний унітаз компакт 08.11.2016608 Як вибрати добротний унітаз компакт
  Хоч за своїми розмірами унітази і не мають кардинальних відмінностей (стандарт: 770-820мм в ширину і 1170-1259 мм в довжину), щоб вибрати цей сантехнічний елемент, його форму і розміром потрібно враховувати.
 • Бензопили для роботи в саду і їх вибір 27.10.2016518 Бензопили для роботи в саду і їх вибір
  При великому саду для обрізання фруктових та інших дерев, а також для різних дрібних побутових потреб пов'язаних, наприклад, з обрізанням перила, підрівнювання стовпчика або дощок для майбутнього паркану дуже до речі доводиться бензопила.
наверх